Projektowanie stron www i logotypów

W dzisiejszych czasach każda firma powinna posiadać stronę internetową. Dlaczego? Zdecydowana większość klientów poszukuje informacji o produktach i usługach w internecie, a także sprawdza strony firm, z którymi ma do czynienia. Jeśli masz firmę, ale nie posiadasz strony www, dla wielu potencjalnych klientów po prostu nie istniejesz! Przeczytaj, dlaczego warto zainwestować w profesjonalne projektowanie stron www.

Co to jest identyfikacja wizualna?


Identyfikacja wizualna jest narzędziem służącym kreowaniu wizerunku marki. Składają się na nie symbole konsekwentnie stosowane w firmie, prowadząc do jej rozpoznawalności na rynku. W obrębie identyfikacji wizualnej możemy wyróżnić przede wszystkim:
– logo,
– kolorystyka,
– krój pisma.

Oprócz tych podstawowych elementów, w obrębie identyfikacji wizualnej znajdują się także stroje pracowników, wystrój wnętrz, opakowania produktów czy oznakowanie środków transportu. Elementy identyfikacji wizualnej będziemy wykorzystywać także reklamując swoje usługi.

Zastanawiając się nad identyfikacją wizualną swojej marki, warto zwrócić się do firmy, która ma w swojej ofercie projektowanie logotypów. Profesjonaliści stworzą logo firmy, które idealnie pasuje do jej profilu i specyfiki działalności. Zaproponują odpowiednie kolory i fonty, których będziemy mogli używać na swojej stronie, w dokumentach czy reklamach.

Rola strony www w działalności firmy


Firmowa strona internetowa to miejsce, w którym możesz zamieścić wszystkie najważniejsze informacje o swojej działalności – takie jak np. dane kontaktowe, mapa dojazdu, numer konta bankowego, godziny otwarcia. Mogą tam się znaleźć także opinie klientów, wtyczki społecznościowe, czat z konsultantem i wiele innych elementów wpływających pozytywnie na wizerunek firmy i ułatwiających kontakt.

Dlaczego to takie ważne?


Pamiętaj, że strona www to często pierwsze miejsce, w którym klient ma styczność z daną marką i wyrabia sobie o niej opinię. Dlatego tak ważne jest, by projektowanie logotypów i stron powierzyć profesjonalnym grafikom i designerom. Zadbają o funkcjonalność i atrakcyjny layout, dzięki którym potencjalny klient wyrobi sobie dobre zdanie o firmie, zdobędzie cenne informacje i pozna opinie innych osób. Jeśli twoja strona będzie zachęcała do skorzystania z usług – koszty projektowania szybko się zwrócą.